W dzisiejszym wpisie chciałbym zaprezentować, jak powstał jeden z naszych ostatnich przedmiotów. Pomysł na regał w stylu prowansalskim powstał z myślą o ciepłych pomieszczeniach, dla których biały regał będzie idealnych kontrastem. Tworząc stelaż chciałem uzyskać prostą, ale wyszukaną konstrukcję. Po całym dniu pracy, cięciu, spawaniu, wyginaniu i szlifowaniu oraz licznych zamianach powstał zarys metalowej ramy.

 

Przyszła kolej na deski. Grube na 3,5 cm deski dębowe zostały przycięte…i tu pojawił się problem co z nimi dalej zrobić? Czy przemalować wszystkie na jednakowy kolor czy użyć różnych stylów i metod. Zdecydowałem się, że regał ma być rodzajem “ekspozytora” tak żeby zaprezentować przyszłemu nabywcy ewentualne możliwości dobrania kolorystyki desek. Deski przed nałożeniem bejcy zostały przeszlifowane a następnie poddane  szczotkowaniu.

Po przeszczotkowaniu deski nabrały pięknego koloru więc grzechem byłoby go nie pokazać. Kolejne deski zostały pokryte lakierem bezbarwnym, bejcą w kolorze jasnego orzecha oraz hebanu. Ten ostatni po wyschnięciu bejcy został raz jeszcze przeszczotkowany by uzyskać kolor vintage.

W międzyczasie regał wrócił z malarni proszkowej gdzie został pokryty warstwą pięknej białej farby. Po zamocowaniu desek regał wygląda bardzo efektownie i myślę, że znajdzie niejednego konesera prowansalskiego stylu.

Jeśli chcesz, aby taki lub podobny regał znalazł się w Twoim domu, zapraszamy do naszego sklepu 🙂