Coraz większą popularnością cieszą się schody na konstrukcji metalowej. Jakie są ich zalety a może i wady? Wybrać drewniane czy jednak te metalowe?

Od kilku lat wykonujemy schody na konstrukcji metalowej i wiemy już o nich prawie wszystko. Konstrukcję takich schodów można pomalować proszkowo na dowolny kolor, więc nie ogranicza nas drewno, których dostępnych jest zaledwie kilka rodzajów. Niestety schody w pełni drewniane, mimo swojego uroku, po kilku latach użytkowania zaczynają “skrzypieć”, wydawać odgłosy. Schody metalowe po poprawnym zamontowaniu są bezgłośne, stopnie drewniane są oddzielone od metalu za pomocą uszczelki. Metal nie ma kontaktu z drewnem, co za tym idzie nie “wydaje” dziwnych odgłosów. Schody metalowe na pewno są lżejsze dla oka. Nie zajmują tyle przestrzeni w klatce schodowej. Bez dwóch zdań trwalszym połączeniem też jest spawanie. Mocowanie balustrad metalowych/drewnianych jest też prostsze w przypadku konstrukcji metalowej. Balustrada w przypadku schodów drewnianych mocowana jest na stopniu, zaś w przypadku metalowych do boku, co daje nam kolejne trwałe łączenie. Oczywiście na konstrukcji stalowej możne założyć stopnie z blachy ryflowanej. Nadają one wnętrzu industrialnego i nowoczesnego wyglądu. Mogą być również malowane na dowolny kolor z palety RAL.

Naszym zdaniem połączenie ciepłego drewna oraz lekkości stali tworzy idealną całość, gdzie nie ogranicza nas kolor. Schody w takim wydani są ponad czasowe i pasują do każdego wnętrza.